Nasza publikacja, która jest efektem dwuletnich badań przy projekcie unijnym „Opracowanie Innowacyjnego Testu Genetycznego W Zakresie Dziedzicznych Chorób Nowotworowych Dla Populacji Polski Południowej”, ujrzała światło dzienne.
W wyniku przeprowadzonych badań powstał nowy test, o którym pisaliśmy w listopadzie oraz publikacja „Recurrent mutations of BRCA1, BRCA2 and PALB2 in the population of breast and ovarian cancer patients in Southern Poland” („Mutacje BRCA1,BRCA2 i PALB2 w populacji pacjentek z rakiem piersi i jajnika w Polsce Południowej”).

Artykuł można już przeczytać na stronie Hereditary Cancer in Clinical Practice:

www.hccpjournal.com/content/14/1/5
Wkrótce także na PubMed.

Przypominamy, że efektem naszych badań jest innowacyjny Test Małopolski, który w stosunku do podstawowych badań genów BRCA1 i BRCA2 jest poszerzony o charakterystyczne dla mieszkanek Polski Południowej mutacje. Więcej o zakresie badania można przeczytać na stronie Testu: oncogene.pl/badania/brca-test-malopolski/

Projekt „Opracowanie Innowacyjnego Testu Genetycznego W Zakresie Dziedzicznych Chorób Nowotworowych Dla Populacji Polski Południowej” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.